Zlatý poklad z Limy

Tento příběh je jak stvořený pro lovce pokladu, kteří rádi hledají záchytné body v naději, že nastane den, kdy se jim toto úsilí vyplatí…

Ilustrační_foto

Celý příběh začíná v roce 1820, kdy vojska Simona Bolivara byly vedeny generálem Jose de San Martinem. Dařilo se jim rychle postupovat a dokonce obsadily i Limu, která je hlavním městem Peru. V té době se právě z tohoto místa ztratilo obrovské množství vzácných předmětů a dá se říci, že bylo zcela vydrancováno.

 Zlodějem však nebylo vojsko, jak by se mohlo zdát, ale městský místokrál. Ten chtěl nejprve vzít poklad na loď jménem Esmeralda. Plán mu však překazila bitva, během které byla loď zabrána a musela strážit přístav Callao. Zlodějíček tak musel vymyslet, kam si svou kořist schovat.

Spojil se tedy se svým přítelem, který byl zároveň respektovaným a známým kapitánem, jmenoval se William Thompson. Ten ihned souhlasil a poklad vzal na svou loď. Dokonce v podpalubí skovával i několik občanů z Limy. Španělští úředníci si však brzy všimli, že se z města něco ztratilo. Začali počítat a zjistili, že chybí peníze a předměty o celkové hodnotě šedesát milionů dolarů.

Ihned poslali do terénu špehy a brzy měli první indicie vedoucí k pokladu. Netrvalo dlouho a povolána byla celá flotila lodí, která se připravovala na agresivní útok proti Thompsonově lodi. Nesměli mu totiž dovolit opustit přístav a vzdálit se tak s pokladem od pobřeží Peru.

William Thompson však brzy propadl chamtivosti. Podřízl hrdla stráži i občanům. Podařilo se mu uprchnout až na Kokosový ostrov (nachází se přibližně 550 km od kostarického pobřeží). Tam poklad pohřbil a plánoval, že se pro něj ve vhodnější době vrátí. Španělská flotila však loď brzy vystopovala a zbývající posádka byla oběšena.

 William Thompson a James Alexander Forbesy (městský místokrál) se však dohodli se španělskou stranou. Prozradili jim místo, kde se nalézá poklad a zachránili si tím život. Všichni tedy vyrazili na Kokosový ostrov. Když posádka vystoupila na pevninu všichni zkoprněli. Chyběli dva lidé a zrovna to byl Thompson a Forbesy.

 Ti dva lišáci utekli do džungle. Posádka hledala hodiny a hodiny, ale utečence nenašla. Španělé tedy poslali na ostrov stráže, které tam pobývaly několik měsíců a hlídaly, aby sběhové neopustili pevninu. Nakonec však hledání vzdali a vrátili se zpět do Peru. Thomson a Forbesy ihned využili situace a odchytli britskou rybářskou loď. Navykládali kapitánovi, že ztroskotali. Ten je z lítosti vzal na Kostariku.

Bohužel, během jejich pobytu na Kostarice Forbesy onemocněl žlutou zimnicí a zemřel. Thompson se skrýval až do roku 1841 a nakonec se spřátelil s Johnem Keatingem. Sám byl velmi nemocný a potřeboval někoho, komu by mohl důvěřovat natolik, aby mu mohl svěřit mapu, která by mu umožnila vyzvednout poklad a přivést jej Thompsonovi než zemře. Před odjezdem mu však ještě jedno vysvětlil, kde se poklad nachází:

Vrať se na moře a potom se vydej směrem k hoře, která se nachází severně od ostrova. Ze svahu je pak směrem na západ vidět potok. Když půjdeš po proudu, dorazíš až do středu ostrova, který je zastíněn horou, na nichž se ze zadu nachází bíla značka a ta ukazuje na vchod do ní. Tam se nachází komora a v ní poklad. Podrobněji to máš zakresleno na mapě.“

Ilustrační_foto

Našel se však svědek, který potvrdil, že Keating sehnal investora a najal kapitána Boaga, jež ho vezme na Kokosový ostrov. Hned na druhý den se vydali na místo a začali hledat. Poklad opravdu našli a dokonce tak velký, že jim spadla čelist. Posádce však řekli, že našli jen to málo, co přinesli. Ti jim však nevěřili ani slovo a Keating s Boagem museli s pravdou ven, jinak by přišli o hlavu. Hned ráno se posádka rozběhla ke skále, ale poklad se jim stejně najít nepodařilo.

Posádka se vrátila do Peru bez Keatinga a Boaga. Za několik měsíců se však najednou na Korsice objevil Keating, ale bez kapitána. Všem napovídal, že se utopil. Nikdo mu však nevěřil a byl obžalován z vraždy. Z důvodu nedostatku důkazů však nemohl být odsouzen. Na Kokosový ostrov se vrátil znovu a pobýval na něm dva týdny. Znovu ukradl část pokladu a vrátil se zpět rybářskou lodí.

V roce 1868 se s jinou posádkou vydal na plavbu do Newfoundlandu. Neudělal však vůbec dobře. Zastihlo je katastrofální počasí. Keating se skrýval v plachtě před sněhem a mrazem. Onemocněl a nakonec zemřel. Mnoho lidí se pak o poklad zajímalo, dokonce i americký prezident Roosevelt
http://thelongestlistofthelongeststuffatthelongestdomainnameatlonglast.com/

 

zobrazeno: 14447x, komentářů: 2, autor: viky, vytvořeno: 14.7.2009 15:56

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na detektory-tesoro.cz uživatelský účet, zaregistrujte se. Registrace je bezplatná a k ničemu vás nezavazuje.

PřezdívkaHeslo
Registrace

Hledat na tomto webu

Detektor na splátky

Detektor na splátky s nulovým navýšením

Nejčtenější články

Nejčtenější vůbec

Partnerské weby

LovecPokladu.cz - detektory kovů Detektory kovů C.Scope Detektory kovů Mlejnský

Nejživější ve fóru

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdar mrcasnici poridil jsem si starsiho tejona nemate nekdo naky detajlni navod nastaveni?... » ukázat

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdravim hledaci mate tady jeste nekdo to nastaveni na tejona?? Jsem si ho nove poridil sta... » ukázat

V Tesoro Vaquero - hloubka:
jozka250: zdravim uz ste nekdo mel na vaqueru tuhle sondu jaky to bylo a co znamena Technologie DD B... » ukázat

> Vstup do fóra
online counter