Zlatý klenot ukrytý v kravském lejně

Tento příběh se zdá tak trochu postavený na hlavu, ale věřte tomu, že se jedná o skutečnost. Hlavní roli v tomto vyprávění hraje milostný vztah mezi sluncem a měsícem, krásný zlatý klenot ve tvaru zajíce a smradlavý kravinec…

Spisovatel Kit William (63) napsal dětskou knihu tzv. Masquerade (maškaráda). Její výjimečnost spočívala v tom, že se v ní ukrývaly indicie, které měly čitatele dovést k hliněné krabičce, jež obsahovala zlatý klenot ve tvaru zajíce. Tento fakt ihned rozpoutal mediální bouři a spustil hledačskou horečku.

Ilustrační_foto

Všechno to začalo v roce 1978, kdy Williams vydává dětskou knihu Masquerade. Ta vypráví o milostném vztahu mezi sluncem a měsícem. Jednu z hlavních rolí plní jejich čtyřnohý přítel Jack Hare, který přenáší zázračný klenot od jednoho k druhému. Zlomový okamžik však nastává tehdy, když ho během transitu ztratí.

Celý příběh doplňují nádherné ilustrace, jejichž vyhotovené trvalo Williamsovi celé tři roky. Amulet z 18- karátového zlata pak vyráběl přes měsíc. Jedné noci se vydal společně se svědkem do Ampthill Park, aby jej schoval. Vzal tedy Tupperware nádobu a amulet do něj vložil. Pak ho dal do vykopané díry, zaházel hlínou a zamaskoval třemi kravskými lejny. Až po tomto aktu byla vydána kniha, která okamžitě spustila hledačské šílenství. Nejenom jednotlivci, ale celé třídy i s učitelem chodili pátrat do terénu.

Lidé začali rozkopávat parky po celé Británii. Nejednou bylo vidět jednoho člověka, jak se blíží k vytipovanému místu s rýčem v jedné ruce a knihou v druhé. Jeden Němec dokonce prodal svůj dům, aby se mohl vydat do Británie hledat tento zlatý klenot. Ve stínu však zůstal fakt, že kniha obsahovala nádherné ilustrace a krásnou báseň na titulní straně. To jakoby se vytratilo pod tíhou hledačské mánie.

Je to zvláštní co dokázal tento předmět vyvolat. Jeho cena je přitom odhadována „pouze“ na 5.000 liber. Williamse k uskutečnění této myšlenky motivovalo především jeho ztracené dětství. I on se mnohokrát pokoušel najít různé poklady, avšak marně, proto si vymyslel svůj vlastní hlavolam.

K vyluštění názvu místa, kde se poklad nachází, bylo třeba ovládat v menší míře astronomii a matematiku. Na každém z patnácti obrázků se nachází jedno zvíře. Důležitější však bylo všímat si okolních nápisů. Když jste je správně upravili, vznikla věta: „Catherine's Longfinger Over Shadows Earth Buried Yellow Amulet Midday Points The Hour In Light Of Equinox Look You.“ Kdo se dostal až tak daleko, nemohl si pak nevšimnout, že když spojil počáteční písmena jednotlivých slov, vzniklo přesně toto CLOSE BY Ampthill (plus písmena na konci věty). Což mělo čitatele dovést až na místo, kde se nalézal poklad, tedy blízko sochy Kateřiny Aragonské, první manželky Jiřího VIII, v parku nedaleko Ampthill.

Ilustrační_foto

Williamovi přicházelo až 100 dopisů denně s prosbou o pomoc při hledání pokladu. Jedna žena z Texasu dokonce napsala 500 dopisů. V každém přitom popisovala jinou teorii o tom, kde se klenot nachází. V roce 1982 však John Rousseau a Mike Barker, učitelé fyziky z Manchesteru, záhadu vyřešili. Bylo už ovšem pozdě. Poklad dávno zmizel. 24. února, tedy měsíc před tím, něž záhadu vyřešili zmiňovaní fyzikové, volal Kit William jistému Dugoldovi Thompsonovi, aby mu pogratuloval k nalezení pokladu. Současně však věděl, že Thompson nevyřešil hádanku, která ho k němu měla přivést. Našel ho totiž díky detektoru kovu. Tip na místo mu dala Williamsova bývalá přítelkyně Veronica Robertsonová.

Ilustrační_foto

Přestože se prodalo dva miliony kusů této krásné knihy a Kit vydělal půl milionu liber, nedokázal se z toho radovat. Nechápal, jak ho mohla Veronica zradit, vždyť nikdy nebyla lačná po penězích. Kit byl velmi zklamán. Thompson prodal amulet jedné počítačové firmě. Ta ho v roce 1988 dala do aukce a vytěžila z ní celých 31.000 liber. Williams jej chtěl odkoupit, ale nedisponoval tak velkou částkou. Klenot jakoby se vypařil do země. Kit po něm pátral celých dvacet jedna let. Jednoho dne však odletěl do Egypta, kde se setkal s vnučkou onoho kupce z roku 1988. Ta mu umožnila znovu si na amulet sáhnout. Pak jej odvezla zpátky někam na Blízký východ. Vyjmut je jen jednou za rok a to na Vánoce.

Ilustrační_foto

http://www.dailymail.co.uk/

 

 

zobrazeno: 4697x, komentářů: 2, autor: viky, vytvořeno: 30.11.2009 23:16

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na detektory-tesoro.cz uživatelský účet, zaregistrujte se. Registrace je bezplatná a k ničemu vás nezavazuje.

PřezdívkaHeslo
Registrace

Hledat na tomto webu

Detektor na splátky

Detektor na splátky s nulovým navýšením

Nejčtenější články

Nejčtenější vůbec

Partnerské weby

LovecPokladu.cz - detektory kovů Detektory kovů C.Scope Detektory kovů Mlejnský

Nejživější ve fóru

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdar mrcasnici poridil jsem si starsiho tejona nemate nekdo naky detajlni navod nastaveni?... » ukázat

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdravim hledaci mate tady jeste nekdo to nastaveni na tejona?? Jsem si ho nove poridil sta... » ukázat

V Tesoro Vaquero - hloubka:
jozka250: zdravim uz ste nekdo mel na vaqueru tuhle sondu jaky to bylo a co znamena Technologie DD B... » ukázat

> Vstup do fóra
online counter