Tesoro Golden uMax - první testy

Tesoro Golden uMax pod lupou

detektor kovů Tesoro uMaxTesoro začalo detektor vyvíjet, a následně prodávat jako přístroj, určený především k hledání mincí a šperků. Pro snadnější rozlišení vodivosti předmětů, Tesoro u Golden uMax přidalo 4 tóny a jeden pro přetížení sondy (když se sonda dostane příliš blízko k vyhledávanému předmětu).
Detektor používá všechny analogové prvky Tesoro, navíc je ale vybaven řídícím procesorem, který tyto funkce drží v maximálním souladu.

Stejně jako ostatní detektory Tesoro, i Golden uMax vyniká svojí vahou (1kg). Detektor ale nic neztrácí na tuhosti stavby. Konstrukce je třídílná a detektor tak můžete pohodlně složit i do klasického cestovního baťohu. Konstrukce sond je na nejvyšší možné úrovni tak, jak jste u detektoru Tesoro zvyklí. Mimo základní sondy 9x8" je pak v nabídce celá řada dalších volitelných.

U detektoru máte možnost používat dva druhy diskriminace. Základní volba je pomocí klasického otočného potenciometru, kdy vylučujete postupně kovy od železa, přes folie atd.. Druhou možností je použít takzvaných NOTCH oken, a to ve dvou režimech. Toto nastavení dikriminace slouží k odfiltrování moderních odpadů(víčka od piva, alobaly).

Ovládací prvky

Box elektronikyVšechny ovládací prvky detektoru jsou přístupné přímo z hlavního panelu, což Vám maximálně usnadňuje manipulaci s detektorem. Pokusíme se Vám je nyní popsat zprava doleva.

  • Threshold: Prahový tón je velmi důležitý při nastavení obou základních režimů. Při nastavení detektoru v celokovovém módu All Metal, Vám dává možnost identifikovat předmět až na pokraj dosahu. V tomto režimu tak nastavujeme Threshold na pokraj slyšitelnosti. V diskriminačních režimech lze Threshold nastavovat podstatně výše. Detektor pak získá značně na citlivosti a dosahu.
  • Citlivost: Vždy volte citlivost tak, aby byl Váš detektor co nejstabilnější. U Tesoro je toto klíčové nastavení detektoru zjednodušené o reakci přístroje při vyšším než optimálním nastavení. Pokud nastavíte citlivost příliš vysoko, ozve se Vám charakteristické "klapání". Stačí pak potenciometrem otáčet pomalu zpět. Jakmile zvuk zmizí, máte správně nastavenou citlivost. Detektor se nechá v podstatě na většině lokalit nastavovat na číslo 10. Zesilovače MaxBoost ale pokaždé použít nejdou :).
  • Diskriminace: Klasický otočný potenciometr kde vylučujete kovy podle jejich povrchové vodivosti po směru hodinových ručiček
  • Diskriminace pomocí NOTCH oken: Tato funkce může být vypnuta, nebo aktivní ve dvou režimech (širokém a uzkém). Pomocí těchto funkcí eliminujete většinu moderních odpadů. Otočným potenciometrem NOTCH WIDTH pak nastavujete "sílu" zvoleného režimu diskriminace.
    Stejně jako u všech ostatních detektorů platí, že diskriminací se má především šetřit. Pokud tak nejste na nějaké bezcenné lokalitě (koupaliště, pláže apod.) plné fólii a víček, je lépe volit vždy nastavení nižší. Je pravděpodobné, že pak občas vykopete i signál, který byste při vyšším nastavení míjeli. Vyhnete se tak ale možnosti, že byste minuli třeba drobný zlatý předmět.
  • Posledním ovládacím prvkem je páčka "mode". Ta má tři polohy: Batt test, All Metal a Disk. Batery test: Pokud ručně přepnete páčkou zcela do leva, ozve se Vám při plném nabití baterie 7 nebo 8 pípnutí. Pokud počet signálů klesne pod tři, vyměňte baterie.
    Střední poloha je pro práci v režimu All Metal a pravá pro režim diskriminace.

Tony ID podrobně

detektor kovu golden umaxJak již bylo napsáno výše, přístroj má čtyři tóny pro jednotlivé druhy předmětů a pátý pro předmět, který je příliš blízko sondě a detektor ho tak nemůže správně určit (přesycení elektroniky - pokud dostanete takový signál je potřeba přizvednout sondu několik centimetrů nad povrch pro správné vyhodnocení).

Každý tento tón je ale dále modulovaný. Díky tomu můžete určit jak hluboko se daný předmět pod sondou nachází, a také jaká bude jeho velikost. Nejnižší tón u Tesoro Golden uMax pracuje na frekvenci 240 Hz (signály železa a železných fólií). Druhý tón má pak frekvenci 315 Hz (tomuto tónu odpovídají mince vyrobené z niklu, neželezné fólie, malé zlaté předměty, některá víčka a kupodivu moderní železné mince). Citlivé elektronice Golden uMax stačí tenká vrstva niklu na povrchu těchto mincí pro správnou identifikaci. Narozdíl od většiny digitálních přístrojů tyto mince nepřecházíte jako nechtěné "železné" signály. Třetí tón má frekvenci 370 Hz a spadají sem malé stříbrné mince, většina zlatých předmětů apod. . Čtvrtý tón je pak na frekvenci 500 Hz. Zde naleznete většinu mincí ze stříbra a mědi a také mince, vyrobené z hliníku.
Všechny tóny jsou od sebe frekvenčně dostatečně vzdálené a tak je pro uživatele velmi snadné je rozlišovat. Pátý tón přetížení sondy má dvojitý "kvákavý" průběh a je doslova nezaměnitelný.

Praxe

Stejně jako u každého jiného detektoru, i u Golden uMax je vlastní praxe to nejdůležitější. V krátkém videu se můžete podívat na odpověď detektoru a nechat si popsat jednotlivé funkce přístroje.

zobrazeno: 5840x, komentářů: 2, autor: Elmara, vytvořeno: 3.6.2009 16:59

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na detektory-tesoro.cz uživatelský účet, zaregistrujte se. Registrace je bezplatná a k ničemu vás nezavazuje.

PřezdívkaHeslo
Registrace

Hledat na tomto webu

Detektor na splátky

Detektor na splátky s nulovým navýšením

Nejčtenější články

Nejčtenější vůbec

Partnerské weby

LovecPokladu.cz - detektory kovů Detektory kovů C.Scope Detektory kovů Mlejnský

Nejživější ve fóru

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdar mrcasnici poridil jsem si starsiho tejona nemate nekdo naky detajlni navod nastaveni?... » ukázat

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdravim hledaci mate tady jeste nekdo to nastaveni na tejona?? Jsem si ho nove poridil sta... » ukázat

V Tesoro Vaquero - hloubka:
jozka250: zdravim uz ste nekdo mel na vaqueru tuhle sondu jaky to bylo a co znamena Technologie DD B... » ukázat

> Vstup do fóra
online counter