S TESOREM NA ALJAŠCE

Ilustrační_foto

 

Steve Herschbach je zaníceným fanouškem hledání s detektory kovu. Spolu se svým otcem a dvěma přáteli se vydal na Aljašku. Povolení k hledání měl již pár měsíců, ale pořád neměl čas se tam rozjet. Buď měl hodně práce, nebo bylo špatné počasí.

 

 

Protože jeho otec pilotuje Cessnu 206, nemusel řešit dopravu. Jejich cílem se stala oblast Ganes Creek, kde se nachází doly plné zlata. Produkce tohoto žlutého kovu se zde vyšplhala až na číslo 250 000 uncí. Právě zde byl nalezen největší kus zlata, který byl vůbec kdy na Aljašce objeven. Některé velké kusy našli i lidé pomocí detektoru kovu.

 

Ilustrační_foto

 

Protože se v oblasti vyskytuje půda s nízkou mineralizací, zvolili si pro hledání detektor - Tesoro Lobo Super Traq s 11'' DD sondou. Tato volba se ukázala jako velmi správná. Jedná se totiž o jeden z mála detektorů, který je schopen pracovat i v extrémních půdních podmínkách a dokáže si poradit i s feromagnetickými horninami. Steve totiž nechtěl ztratit stopu, jen kvůli „zrezavělému hřebíku“.

 

Jejich mise měla přesný cíl. Pokusit se najít velký kus přírodního zlata o velikosti aspoň jedné unce. Steven již v minulosti podnikl několik cest do míst, kde se těžilo zlato. Jediný kus o velikosti jedné unce se mu podařilo najít v roce 1998 v Crow Creek. Proto se tentokrát snažil připravit co nejlépe, aby nevyšel s prázdnou.

 

Ilustrační_foto

Svému otci také pořídil Tesoro Lobo, protože s ním chodí často hledat. Jenže na rozdíl od syna, mu chybí trpělivost. Všichni vybaveni detektory Tesoro se tedy vydali na první hledání. Před očima se jim tyčilo velké množství kopců. Sešli směrem k údolí a pustili se do hledání. Asi po patnácti minutách začal Stevův otec křičet: „Našel jsem zlato, našel jsem zlato.“ Všichni se k němu seběhli a opravdu, na zemi ležel kousek o velikosti cca 2 gramy.

To ostatní přímo povzbudilo k dalšímu hledání, i když se blížil večer a slunce se chystalo zajít za obzor. Stevovi se na krátké cestě podařilo najít ještě několik kousků o velikosti cca 12, 2, 11 a 2.2 gramů. Potom už se všichni vydali zpátky ke stanovišti, aby si odpočinuli a hlavně se pořádně vyspali na další hledačský den.

Hned brzy ráno se natěšení z vidiny dalších velkých nálezů vydali do terénu. Kromě obrovského horka je otrávily i chudé nálezy. Stevův otec s Brianem hledání brzy vzdali. Stevovi s Jeffem se podařilo najít několik kousků, ale hned na první pohled bylo zřejmé, že neobsahují mnoho zlata. K hledání je však znovu motivoval nález valounku o hmotnosti cca 26 gramů.

Celá hledačská skupina se vydala po cestě směrem dolů a Jeffovi se hned podařilo najít další kousek přírodního zlata – cca 9 gramů. Vedle zátoky se Stevovi s Jeffem také pěkně zadařilo. Zato Brian s otcem nenašli za celý den nic.

Třetí den přivítal hledače deštěm. Vydali se na průzkum proti proudu řeky, ale neúspěšně. Brian s otcem hledali blízko tábora a Steve s Jeffem zůstali v blízkosti řeky. Brian si nakonec spravil náladu nálezem nejhezčího kousku celé výpravy o hmotnosti 12 gramů. Stevův otec však opět nic nenašel a tak měl celý den kyselý výraz v obličeji.

Ilustrační_foto

 

Ilustrační_foto

 

Večer ještě potkali místní horníky, kteří je provedli skrze pohoří. Nakonec se i otci Steva podařilo najít opravu krásné kousky. Jeden dokonce vážil 31 gramů a ostatním nezbylo, než vyvalit oči.
 
 

 

 

Ilustrační_foto

Poslední den se hledačům podařilo najít asi 15 dalších valounků. Steve však našel jeden překrásný. Na takový čekal celý život. Když ho poprvé spatřil, nevěřil svým očím. Měl obrovskou radost. Večer se už všichni vydali zpět domů. Nikdo nebyl zklamaný, protože si hledání opravdu užili a ještě si sebou vezli krásné nálezy.

 

Ilustrační_foto

www.akmining.com

 

 

zobrazeno: 5596x, komentářů: 6, autor: Viky, vytvořeno: 6.6.2009 12:22
6. června 2009 19:26
simsa
|
 
simsa
Pěknej čánek ;-)
7. června 2009 21:23
viky
|
 
viky
Díky :-)Doufám, že se to tu rozjede jako na lovci ... :-)
11. července 2009 6:16
SHORTY
|
 
SHORTY
To musel být parádní adrenalin, jednou to zažít to by bylo co? :-)
2. srpna 2009 20:42
elmara
|
 
elmara
Dá se to zažít i v čechách. A není to nic neuskutečnitelného ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na detektory-tesoro.cz uživatelský účet, zaregistrujte se. Registrace je bezplatná a k ničemu vás nezavazuje.

PřezdívkaHeslo
Registrace

Hledat na tomto webu

Detektor na splátky

Detektor na splátky s nulovým navýšením

Nejčtenější články

Nejčtenější vůbec

Partnerské weby

LovecPokladu.cz - detektory kovů Detektory kovů C.Scope Detektory kovů Mlejnský

Nejživější ve fóru

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdar mrcasnici poridil jsem si starsiho tejona nemate nekdo naky detajlni navod nastaveni?... » ukázat

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdravim hledaci mate tady jeste nekdo to nastaveni na tejona?? Jsem si ho nove poridil sta... » ukázat

V Tesoro Vaquero - hloubka:
jozka250: zdravim uz ste nekdo mel na vaqueru tuhle sondu jaky to bylo a co znamena Technologie DD B... » ukázat

> Vstup do fóra
online counter