První hodnocení nového detektoru Outlaw až z daleké Austrálie

Ahoj všem z Austrálie

V pátek jsem převzal balíček na místní poště. Jak asi tušíte, byl v něm Outlaw. Detektor mi poslal náš distributor Tesoro Paul Knee, abych ho mohl začít testovat. Dohodli jsme se, že se nebude jednat o žádný oficiální test. Rozhodně nechci pracovat pro Tesoro, i když mám jejich detektory rád.

Nejsem kvalifikovaný elektrotechnik a tak Vás nebudu zatěžovat technickým popisem. K testování přistupuji stejně, jako řada dalších hledačů. Svůj první detektor Tesoro jsem si koupil v roce 2001, Silver Sabre II. Od té doby jsem používal 9 dalších detektorů Tesoro a v současnosti vlastním DeLeona, Eldorádo uMAX, Golden uMAX a Cibolu. Mimo detektory Tesoro jsem ale také vlastnil a používal další přístroje od různých značek. Svůj příspěvek jsem se rozhodl napsat v "segmentech". Doufám, že Vám to dá více než nějaký rozvláčný článek. Doufám, že tak přenesu do textu všechny mé dojmy, které jsou ještě úplně živé a také zde nebudu vršit fotografie nálezů, jelikož každý zkušený hledač ví, že to je matoucí.

Test detektoru kovů Tesoro Outlaw s Australie

Rozbalení

Když jsem poprvé otevřel krabici s Outlaw, jedna z prvních věcí která mě zaujala byla, že spodní tyče jsou tři. Každá sonda má tak svojí vlastní. Navíc mají dvě spojovací pružiny, což dává lepší přizpůsobivost v nastavení délky, než u mých starších detektorů.

Vzal jsem Outlaw ven s našimi mincemi, abych viděl, jak bude reagovat. Nebyl jsem zklamán, protože signály byly ostré a jasné. Frekvence audio odpovědi je příjemná, o něco nižší než u DeLeona nebo Ciboly, ale malinko vyšší než u Eldoráda. Otestoval jsme také vyvážení půdy. Proces je to velice jednoduchý. Myslím si, že je lepší, než tomu bylo třeba u Eldoráda a dává větší kontrolu nad vyvážením půdy. Pak jsem provedl srovnávací test Outlaw a Eldorada. U detektoru jsme používal základní sondy 8" a 9x8". Srovnával jsme také váhy sond a velice příjemně mě překvapila nová 12x10" 2D. Mám koncentrické sondy o rozměrech 12x10", které jsem používal u mého Eldoráda, ale ty jsou jednoznačně těžší. Větší lehká sonda mi tedy u Tesoro rozhodně chyběla.

Detektor kovů Tesoro Outlaw

V terénu

Včera jsem vzal Outlaw na dvě různé lokality, které jsou vzdálené cca 500 metrů od sebe. Na obou místech se mimo mě pravidelně objevuje několik dalších hledačů. První z nich je staré nohejbalové hřiště, kde jsem před pár lety našel mnoho stříbrných prstenů. Bohužel žádný v posledních 4 letech. Outlaw jsme se tak rozhodnul otestovat právě s novou cívkou 12x10" 2D.

Prvních pár signálů byla víčka, což mě bohužel nepřekvapilo neboť se prakticky neliší od signálu mince. Další signály byly slabší, ale lišily se od ostatních. Byly to 1c a 2c mince s váhou 2,5g, které jsou v oběhu od roku 1992 a mají 97% obsahu mědi. Bohužel především mi přibývala víčka z limonád. Asi po 4 hodinách prohledávání tohoto místa jsme se rozhodl přesunout na druhou lokalitu a také začít testovat druhou 8" sondu. Ještě než jsem to ale udělal, chtěl jsem Outlaw otestovat na velice malém prostoru, kde jsem naposledy našel stříbrný prsten. Opatrně jsem místo přejížděl a dostal slabý signál. I když se cíl hlásil slabě, byl jasný a oboustranný. Opatně jsem kopal, a v hloubce cca 6" jsem našel slaboučký prstýnek s váhou 0,84g! I když byl trochu ohnutý, zůstal celý, což mi opravdu udělalo radost.

Konečně jsem se přesunul dále a vyměnil 2D sondu za koncentrickou 8". Na diskriminaci jsme nastavil vyšší úroveň a odfiltroval tak fólie a i řadu víček. Po nějaké době jsem poměrně mělko našel 2 dolar, což vždy udělá radost. Diskriminace pracovala dobře, jelikož normálně to tady vypadá jako koberec z víček. Přesto jsem i tak vykopal nějaké uzávěry z hloubek větších než 7" a také stanové očko. Další cíl byl 1 dolar, který dával krásný měkký signál. Pohyboval jsme se pár metrů od posledního dobrého cíle, když jsem dostal krásně silný signál z hloubky cca 4", který se jevil jako krásný stříbrný prsten. O to více jsem byl ale nadšený doma, když jsem zjistil, že se jedná o bílé zlato s váhou 7,22g! Den byl ale dost chladný a tak jsem po 8 hodinách hledání ukončil.

Sondy kterí jsou součástí detektoru kovů Tesoro Outlaw

Moje dojmy

Moje dojmy z Outlaw jsou hodně pozitivní. Nevím, zda Outlaw zatřese světem svojí novou technologií, ale pracuje opravdu velmi dobře. Ostatně nejde jen o větší hloubku dosahu. Dva prsteny, které jsem ten den vykopal, byly hluboko a navíc ten stříbrný ležel u okraje betonové desky a zlatý prsten zase ležel jenom kousek od železného pletiva. Pokud jsou tady hledači, kteří se nikdy nedostali k detektorům jako byly Bandito II nebo Eldorádo Umax, mají nyní možnost získat nový a ještě lepší detektor. Sám jsme ještě zvědavý, jak si Outlaw povede v nejdrsnějších půdních podmínkách.

Pete

zobrazeno: 5982x, komentářů: 0, autor: Freon a Tacud, vytvořeno: 25.6.2012 17:14

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na detektory-tesoro.cz uživatelský účet, zaregistrujte se. Registrace je bezplatná a k ničemu vás nezavazuje.

PřezdívkaHeslo
Registrace

Hledat na tomto webu

Detektor na splátky

Detektor na splátky s nulovým navýšením

Nejčtenější články

Nejčtenější vůbec

Partnerské weby

LovecPokladu.cz - detektory kovů Detektory kovů C.Scope Detektory kovů Mlejnský

Nejživější ve fóru

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdar mrcasnici poridil jsem si starsiho tejona nemate nekdo naky detajlni navod nastaveni?... » ukázat

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdravim hledaci mate tady jeste nekdo to nastaveni na tejona?? Jsem si ho nove poridil sta... » ukázat

V Tesoro Vaquero - hloubka:
jozka250: zdravim uz ste nekdo mel na vaqueru tuhle sondu jaky to bylo a co znamena Technologie DD B... » ukázat

> Vstup do fóra
online counter