Poklady se dají najít i bez detektorů kovů

Napolenovi vlasy byly nalezeny v bývalém sídle sira Walter Scotta

Pramen Napoleonových vlasů byl nalezen při natáčení televizního pořadu v domě sira Waltera Scota v Borders.
Byl vložen do ručně psané pozvánky adresované obyvatelům Abbotsfordskému domu, ležícího poblíž Melrose.
Vlasy byly nalezeny týmem Antiques Road Trip, během jejich práce na nové knize o pijácích.

Jason Dyer, z denníku Abbotsford Trust konstatuje: „ Toto přesně ukazuje, v jak dobrém stavu a jak úžasně zachovalý tento dům i jeho obsah jsou.“ Vlasy byly objeveny během přehlídky starožitností v knihovně domu odborníky Anitou Manning a panem Dyerem.

Nalezl se také ručně psaný vzkaz od pana Daltona siru Waltru Scottovi ze dne 8. prosince 1827. Pan Dalton v něm uvádí, že mu byl tento pramen vlasů darován plukovníkem Elphistonem, který sloužil pod Welingtonem. Doufá, že vzhledem ke Scottově sběratelské vášni, by jej tento dárek mohl potěšit. Piják byl na pokraji rozkladu, ale vzkaz i vlasy se vědcům podařilo zachránit a nyní se nacházejí pod přísným dohledem expertů na ochranu a uchování památek.

Hned, jak bude práce dokončena, budou ukázány veřejnosti. Pramen Napoleonových vlasů je však jen kapkou v moři fascinující Abbotsfordské sbírky sira Waltera Scotta. Ostatními předměty jsou například: stříbrná urna (darovaná Scottovi lordem Bryonem), hodiny (které údajně patřily Marii Antoinettě), Rob Royův meč, dýka, kožená brašna, puška a mnoho dalších pamětihodností přímo od Waterloo. Rekonstrukce stejně jako katalogizace celého domu i se všemi pamětihodnostmi je již v plném proudu a byly do nich již investovány miliony.

Představený Abbosfotd Trust pan Dyer říká: „Poslední nálezy jasně ukazují, jak důležité je zachovat tento úžasný dům s tím co v sobě ukrývá pro budoucí generace. Za poslední čtyři roky jsme rozjeli projekt financování, což nám umožní vytvořit úžasnou atrakci pro veřejnost, při níž se budou moci návštěvníci seznámit se Scottem, stejně tak s jeho dědictvím, nádherou sbírkou.

Jsme přesvědčeni, že během tohoto projektu nám dům odhalí i další svá tajemství. Opravu se těším na to, co nám ještě tento projekt přinese.“

nálezy bez detektoru kovů

Skryté poklady

Wendy Rattrayová, výkonná producentka filmových seriálů STV Productionsnadšeně informuje, jak účastnila „opravdu dech beroucího objevu“. „Během naší práce mají experti vždy oči otevřené a slídí po skrytých pokladech během našich cest po Velkou Británii. Ale i přes to, by mě nikdy nenapadlo, že objevíme něco s tak velkou historickou důležitostí.“

To jen dokazuje, že stále existují skryté poklady, čekající na objevení. A naší experti se stále snaží motivovat publikum svými nálezy.“

Epizodu z Atiques Road Trip představující Abbotsford by měla být uvedena na BBC Two 14 září.

zobrazeno: 5020x, komentářů: 0, autor: Elmara, vytvořeno: 14.9.2011 14:39

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na detektory-tesoro.cz uživatelský účet, zaregistrujte se. Registrace je bezplatná a k ničemu vás nezavazuje.

PřezdívkaHeslo
Registrace

Hledat na tomto webu

Detektor na splátky

Detektor na splátky s nulovým navýšením

Nejčtenější články

Nejčtenější vůbec

Partnerské weby

LovecPokladu.cz - detektory kovů Detektory kovů C.Scope Detektory kovů Mlejnský

Nejživější ve fóru

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdar mrcasnici poridil jsem si starsiho tejona nemate nekdo naky detajlni navod nastaveni?... » ukázat

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdravim hledaci mate tady jeste nekdo to nastaveni na tejona?? Jsem si ho nove poridil sta... » ukázat

V Tesoro Vaquero - hloubka:
jozka250: zdravim uz ste nekdo mel na vaqueru tuhle sondu jaky to bylo a co znamena Technologie DD B... » ukázat

> Vstup do fóra
online counter