PODVODNÍ DETEKTORY (SAND SHARK VS. TIGER SHARK)

Rusty Henry (prodejce detektorů Tesoro) tentokrát radí, který podvodní detektor zvolit, zda SAND SHARK nebo TIGER SHARK. Na začátek hned poznamenává, že by v nadpisu mělo stát spíše: sladká voda vs. slaná voda.

Poznámka:
SAND SHARK (PI detektor = pulsně indukční - detektory pro hloubkové vyhledávání, vysoce účinný  ve slané vodě)

Ilustrační_foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TIGER SHARK (VLF detektor = velmi nízké kmitočty (Very Low  Frequency) -  z důvodu přirozeného odporu proti vnikání vysokých kmitočtů tzv. skin-efekt, u detektorů TR začaly používat nižší kmitočty mezi 10 až 20 kHz. Přístroje pracující na takových kmitočtech se označují VLF/TR.)

Ilustrační_foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pokud disponujete dostatečným množstvím peněz, tak je rada zcela jednoduchá: Kupte si prostě oba dva. Ale protože se musí platit daně, jídlo apod., tak se teď pokusím zúžit vaši volbu.

Výhodou modelu TIGER SHARK je jeho přizpůsobivost díky jeho velkému rozlišujícímu módu. Oproti tomu má SAND SHARK striktně celokovovou konstrukci a má zřetelnou výhodu při použití v mořské vodě kvůli jeho vysoké stabilitě.

Ať tak či onak, viděl jsem hledače pozoruhodně dobře hledat s TIGER SHARK v oceánu a naopak. Možná bychom se tedy měli spíše zaměřit na více subtilní rozdíly:

Ilustrační_fotoPrvní věcí, která přijde na mysl, je, že VLF detektor má schopnost reagovat i na menší kovové předměty. Z toho vyplývá, že pokud se chcete zaměřit spíše na hledání jemných zlatých řetízků, náušnic nebo knoflíků, bude pro vás zřejmě lepší, přiklonit se k modelu TIGER SHARK. V úvahu také musíte vzít oblast, v které hledáte. Pro obyvatele přímořských oblastí bude s největší pravděpodobností volbou spíše SAND SHARK, ale u nás jsou tak maximálně jezera, asi bude nejoptimálnějším řešením, pořídit si detektor TIGER SHARK. Tedy pokud nejezdíte každý týden k moři a neberete si detektor sebou.

Detektor TIGER SHARK byl také vybaven tzv. SALT WATER MODE, který přispěl k stabilitě, ale i přesto v této oblasti stále vede SAND SHARK. Důvodem je slaná voda (sůl způsobuje vodivost), která negativně působí na VLF jednotku.

Ilustrační_foto

Zmínili jsme se také o schopnosti typu TIGER SHARK rozeznat o ty nejmenší předměty, ale měli bychom také říct, že i když jeho konkurent tak výborný v této oblasti není, prstýnky a šperky mu nedělají také žádný problém. To stejné platí i u mincí. Dále bychom také měli poznamenat, že u VLF detektoru lze nastavit nižší citlivost a zmírnit tak následky, které způsobuje vodivost slané vody. Zvýší se tak sice stabilita, ale trpí tak dosah a nemusela by se dostavit reakce na nejmenší předměty.

Naproti tomu se PI jednotka může zpočátku zdát, že má menší dosah a citlivost, ale když vezmeme v úvahu, že tento standart si uchovává bez ohledu na to, zda se jedná o vodu sladkou nebo slanou, tak se může nakonec působit velmi dobrým dojmem oproti VLF detektoru.

Z vlastní zkušenosti však můžu říci, že PI detektorem jsem nedokázal najít kousek zlata o velikosti zrnka hrachu (o hledání zlata s Rusty Henrym se můžete dočíst tady: http://www.detektory-tesoro.cz/home/o-hledani-zlata-17).

Když jsem však vzal do rukou VLF detektor, dokázal jsem jej bez problémů najít a to i v mokrém písku. 

PODVODNÍ A KLASICKÉ DETEKTORY

Asi nejpatrnějším rozdílem mezi podvodním a klasickým detektorem je váha a těžkopádnost. V této disciplíně vedou samozřejmě podvodní detektory, které se většinou z tohoto důvodu striktně používání jen pro hledání ve vodě. Hledači si tudíž k tomuto typu pořizují ještě jeden lehčí model pro hledání na souši.

Doufám tedy, že ať už si vyberete TIGER SHARK nebo SAND SHARK, že nebudete zklamání svou volbou a že jsem vám aspoň trochu pomohl v rozhodování. Ještě na závěr musím konstatovat, že:

Ilustrační_foto


 

 TIGER SHARK = vhodnější pro hledání v sladké vodě

 

 

 Ilustrační_foto

 

 SAND SHARK = vhodný pro slanou vodu

 

 

 

zobrazeno: 5254x, komentářů: 1, autor: Rusty Henry , vytvořeno: 27.4.2009 17:41

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na detektory-tesoro.cz uživatelský účet, zaregistrujte se. Registrace je bezplatná a k ničemu vás nezavazuje.

PřezdívkaHeslo
Registrace

Hledat na tomto webu

Detektor na splátky

Detektor na splátky s nulovým navýšením

Nejčtenější články

Nejčtenější vůbec

Partnerské weby

LovecPokladu.cz - detektory kovů Detektory kovů C.Scope Detektory kovů Mlejnský

Nejživější ve fóru

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdar mrcasnici poridil jsem si starsiho tejona nemate nekdo naky detajlni navod nastaveni?... » ukázat

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdravim hledaci mate tady jeste nekdo to nastaveni na tejona?? Jsem si ho nove poridil sta... » ukázat

V Tesoro Vaquero - hloubka:
jozka250: zdravim uz ste nekdo mel na vaqueru tuhle sondu jaky to bylo a co znamena Technologie DD B... » ukázat

> Vstup do fóra
online counter