Oslavy konce války v Českých Budějovicích

Letošnímu ročníku určitě vyšlo počasí. Po celý den vydrželo slunné počasí a rozpršelo se až po akci, což určitě zejména účinkujícím a pořadatelům muselo udělat radost.

Akce začala ukázkou bojů na francouzké frontě v roce 1944, kdy se německým obráncům podařilo zatlačit útočící spojence. Následovalo defilé vojenské techniky a od 14:00h pak boj Rudé armády a Němců na konci války v České Republice. Ve scénáři se tak objevili i revoluční gardy, které ale zrovna nedopadly nejlépe. Ti, kterým se nepodařilo před německou posádkou uprchnou, byli rychlým polním soudem vojenské policie odsouzeni k zastřelení. Následoval příjezd průzkumných jednotek Rudé armády, které byly ještě zastaveny, poté co ale do útoku přešla hlavní útočná síla rusů, se německá posádka začala vzdávat.

Velmi působivě vypadal průjezd jednoho z tanků T34 březovým lesíkem. Společné dunění obou T34, při jejiž průjezdu se zasypávali okopy, byl doslova třešničkou na dortu. Rozhodně to není sranda, ležet ve střeleckém okopu s magnetickou minou a čekat, až se ta příšera převalí okolo nebo přes vás.

Díky naší pobočce v Českém Rudolci, War Centrum Český Rudolec, jsem měli na akci i předváděcí stánek. Na něm kluci ukázali všem zájemcům jak vlastně detektory pracují a co je a co možné není. Zájem byl obrovský a tři sta vizitek, které si Libor přivezl, během dvou hodin zmizelo jako sníh na sluníčku. Velké díky také patří Kokrovi, který na akci přivezl spoustu hezkých kousků ze své sbírky a trávil dlouhé minuty v rozhovorech s účastníky akce, kteří se podrobněji zajímají o německou techniku.

 

Akce se určitě povedla a organizátorům patří velké poděkování. Není to legrace podobnou akci ukočírovat. Příští ročník určitě všemožně podpoříme. Letos to bylo tak trochu na poslední chvíli!

Elmara

 

 

 

zobrazeno: 4245x, komentářů: 0, autor: Elmara, vytvořeno: 2.5.2011 8:06

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na detektory-tesoro.cz uživatelský účet, zaregistrujte se. Registrace je bezplatná a k ničemu vás nezavazuje.

PřezdívkaHeslo
Registrace

Hledat na tomto webu

Detektor na splátky

Detektor na splátky s nulovým navýšením

Nejčtenější články

Nejčtenější vůbec

Partnerské weby

LovecPokladu.cz - detektory kovů Detektory kovů C.Scope Detektory kovů Mlejnský

Nejživější ve fóru

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdar mrcasnici poridil jsem si starsiho tejona nemate nekdo naky detajlni navod nastaveni?... » ukázat

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdravim hledaci mate tady jeste nekdo to nastaveni na tejona?? Jsem si ho nove poridil sta... » ukázat

V Tesoro Vaquero - hloubka:
jozka250: zdravim uz ste nekdo mel na vaqueru tuhle sondu jaky to bylo a co znamena Technologie DD B... » ukázat

> Vstup do fóra
online counter