Nová verze Tesoro Golden uMAX REV 2

Detektor kovů Golden μMax prochází, stejně jako ostatní detektory Tesoro, neustálým vývojem. Nyní jsou ale změny takové, že nová verze dostala i svoje označení REV 2. Pro hledače samotné se změna projeví především změněnou audio ID, jinak pracující diskriminací a s toho vyplývající větší citlivostí na určité předměty.


V Audio diskriminaci měli občas někteří hledači problém oddělovat některé tóny. Změna je zde velmi výrazná a všechny 4 tóny, které Golden uMAX používá nyní, budete identifikovat jasně a daleko snadněji.

Nové nastavení diskriminátoru a audia podle vodivosti cílů:

Železo a některé železné fólie - nízký tón
Víčka, zinek - středně nízký tón
Nikl - středně vysoký tón
Stříbro - vysoký tón

Nová verze detektoru kovů Tesoro Golden uMAX

Pokud nechodíte lokality, kde můžete počítat s větším množstvím moderních odpadů, jako jsou pláže, můžeme v podmínkách Střední Evropy doporučit nepoužívat NOTCH okna. Nastavení otočného ovladače NOTCH by mělo být v minimální poloze a páčka v poloze střední. I když ale máte páčku ve střední poloze, otočný ovladač "NOTCH WIDTH" může ovlivnit audio odpověď detektoru.

Pokud byste se chtěli soustředit pouze na hledání zlatých cílů, můžete odpověď detektoru na tyto cíle zvýraznit otočením ovladače na maximum. Zlaté předměty se pak hlasí středně vysokým tónem místo středně nízkým. Samozřejmě s charakteristickým "vrčivým" podkladem v tónu.

Možností využití nového nastavení diskriminátoru je ale více a určitě byste se něměli bát experimentovat.

Doporučené nastavení pro hledání na polích - větší množství železa:

Threshold - hranice slyšitelnosti
Diskriminace
- na doporučenou šipku - odfiltrování železa
Páčka režimů
- střední poloha
Citlivost
- na maximum. Pokud máte prozvuky pomalu otáčejte zpět, dokud se detektor neuklidní. Na většině lokalit se dá chodit alespoň na začátku červeného pole zesilovačů.
Otočný ovladač NOTCH nastavený na minimum

Doporučení nastavení "Les"

Threshold - hranice slyšitelnosti
Diskriminace - minimum
Páčka režimů - střední poloha
Citlivost - na maximum. Pokud máte prozvuky pomalu otáčejte zpět, dokud se detektor neuklidní. Na většině lokalit se dá chodit alespoň na začátku červeného pole zesilovačů.
Otočný ovladač NOTCH nastavený na minimum

Doporučené nastavení - plážové zlato a obecně moderní lokality

Threshold - hranice slyšitelnosti
Diskriminace - nastavit na přednastavenou šipku
Otočný ovladač NOTCH - otočte na maximum
Páčku režimů - nechte ve střední poloze

Výsledkem nastavení bude, že odfiltrujete železné cíle, ale nikoli moderní mince s kovovým jádrem. Ty se zahlásí sice hlubším tónem, ale jasně. Změna přijde také u zlatých předmětů, které se nyní hlásí vysokým středním tónem, což je pro jejich identifikaci podstatně snažší.

Nastavení citlivosti je stejné jako vždy. Otočte ovladačem na maximum a pak otáčejte zpět až do bodu, kdy se detektor ustálí. Sondu při tom držte 2 až 3 cm nad povrchem země. Po nastavení citlivosti proskenujte pár metrů půdy. Detektor by měl být klidný a nevydávat matoucí prozvuky. Pokud se tak děje znovu, citlivost upravte.

Odladění půdy a tón na předmět těsně pod sondou

Odladění půdy je u detektoru Golden uMAX automatické. Nebudete se tak s ním nikdy zabývat. Velice dobře Vám bude fungovat na naprosté většině lokalit. V místech s velkou přítomností feromagnetických hornin se ale může stát, že bude potřeba snížit citlivost.

Specifickou funkcí Golden uMAX je audio odpověď na cíl těsně pod sondou. Detektor Vás tak upozorní na to, že cíl je mělko a těsně pod sondou. Díky tomu u řady cílů nebudete muset zbytečně kopat. Pokud chcete takový cíl přesně vyhodnotit, stačí přizvednout sondu nad cílem.

Veškeré změny u Golden uMAX jsou jednoznačně přínosem a také umožnují nové způsoby nastavení a hledání. Myslíme si, že hledači je opravdu ocení.

zobrazeno: 6864x, komentářů: 0, autor: Elmara, vytvořeno: 28.2.2012 17:51

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na detektory-tesoro.cz uživatelský účet, zaregistrujte se. Registrace je bezplatná a k ničemu vás nezavazuje.

PřezdívkaHeslo
Registrace

Hledat na tomto webu

Detektor na splátky

Detektor na splátky s nulovým navýšením

Nejčtenější články

Nejčtenější vůbec

Partnerské weby

LovecPokladu.cz - detektory kovů Detektory kovů C.Scope Detektory kovů Mlejnský

Nejživější ve fóru

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdar mrcasnici poridil jsem si starsiho tejona nemate nekdo naky detajlni navod nastaveni?... » ukázat

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdravim hledaci mate tady jeste nekdo to nastaveni na tejona?? Jsem si ho nove poridil sta... » ukázat

V Tesoro Vaquero - hloubka:
jozka250: zdravim uz ste nekdo mel na vaqueru tuhle sondu jaky to bylo a co znamena Technologie DD B... » ukázat

> Vstup do fóra
online counter