Jak jsem se v létě vrátil k Tesoro Lobo Super Trac

Prostřednictvím obchodu s detektory jsem se dostal k asi rok starému Lobu Super Trac, bohužel bylo bez vyhledávací cívky. Pro svůj klid jsem raději nechal detektor rovnou překontrolovat v servisu Tesoro. Když jsem se vracel z práce v Irsku, detektor na mě již čekal doma. Jelikož jsme neměl jinou vyhledávací sondu, použil jsme 12x10 H.O.T z mého Tejonu. Box elektroniky jsme pro lepší vyvážení umístil na loketní opěrku a mohl konečně vyrazit k jedné z mích oblíbených farem.

Věděl jsme že těsně před mým odjezdem do Irska bylo pole oseté, bylo to ale jenom pár dní a tak jsem nad tím nepřemýšlel. Zahnul jsem za stodolu a nemohl jsem uvěřit svým očím, moře zeleně a obilí neuvěřitelně vysoké. Za pouhé dva týdny to byl od rostlin neuvěřitelný výkon. V tu chvíli přišel farmář s širokým úsměvem, že by to asi bylo již na traktor. Naštěstí v horní polovině lánu byly tmavé skvrny které vznikly testováním setí. Dostal jsem tak svolení zkusit to tam.

Starší typ Loba jsem používal řadu let, před tím než jsem přešel na XP Gold Maxx a z něho zase na Tesoro Tejon. Tejon se sondou 12x10 H.O.T pracuje opravdu krásně a to zejména na kontaminované půdě. Ve skutečnosti to byla zejména nová sonda 12x10 které provedla s Tejonem krásnou proměnu a tak doufám že stejně zafunguje i na Lobu. Diskriminaci jsem nastavil těsně pod dvojku. Vyšší nastavení ubírá na “hlasitosti” drobných cílů a nižší může způsobit zdvojený zvuk na železné cíle. Takže nastavení diskriminace je opravdu důležité a berte na něho zřetel. Podařilo se mi hledat dvakrát po dvou hodinách a pak ve středu půl dne.

Lobo je stále to nejlepší a jeho naprosto charakteristický zvuk ve mě vyvolával řadu vzpomínek. Prostě jsem už zapomněl jak snadno se používá, jak hezky funguje diskriminace železa kde velké kusy “ječí” a malé způsobí charakteristické praskání. Stále platí, že na rozdíl od naprosté většiny detektorů Lobo doslova miluje suchou půdu. V provlhčené je Tejon schopný dosáhnout větších hloubek, ale podle mě Lobo dává daleko větší škálu odpovědí na různé cíle. Jsem přesvědčený že vám neunikne žádná droboť do 20 cm. Je velice obdivuhodná identifikace nejmenších předmětů s velice nízkou vodivostí, v tom je Lobo nepřekonatelné. Na druhou stranu je ale dosah na větší předměty pouze průměrný. Což je daň těchto vysokofrekvenčních detektorů.

Z nějakého důvodu vám Lobo vlévá daleko více energie při hledání. Možná je to velkým množstvím drobných cílů které neustále detekuje nebo jeho charakteristický zvuk. Věřím že Tesoro nikdy nezastaví výrobu tohoto modelu a že firma bude dál pokračovat ve vývoji.  (poznámka autora překladu: v létě ještě nebyl na trhu nový model Lobo ST H.O.T).

Při hledání jsem měl pár docela hezkých cílů

Nálezy detektorem kovů tesoro LOBO
Nálezy detektorem kovů
Nálezy detektorem kovů
Nálezy detektorem kovů
Detektor v testu

Dovětek k překladu

Narazil jsem na Geryho starší hodnocení Tesoro Lobo ST. Sám tento detektor používám více je 10 let a mám nyní i novou “Grey” verzi právě ze sondou H.O.T. I když po mě už p. Vidlák chtěl udělat nějaký text nejsem zrovna s těch nejpsavějších. Nakonec jsem se ale rozhodnul přeložit alespoň tento textík a sám ho mohu doplnit o pár informací o tom co se podle mě změnilo za posledních cca 10 let.

Moje první Lobo mělo ještě manuální zem. Stále ho vlastním, ale již ho nepoužívám. Detektor to byl skvělý, přesto jsme měl ale někdy pocit že v horších půdních podmínkách byl problém ho udržet stabilní. Detektor vyžadoval přesnější doladění. Jinak to byla ale nádhera a pomocí mírného rozladění se dala posunout i hranice dosahu na velké předměty.

Druhé Lobo bylo první model s automatickým režimem odladění vlivu půdy. Tady jsme zjistil že se nyní s detektorem dá pracovat tak, že stačí pouze nastavit diskriminaci na dvě, otočit treshold s citlivostí do prava a poslouchat. Používal jsem všechny sondy widescan a samozřejmě také koncentrickou třiadvacítku. S tímto detektorem jsem našel nejvíce nálezů a pravděpodobně bych si jiný detektor již nekupoval kdyby se mi přístroj nepodařilo nenávratně zničit pod koly mojí dodávky.

Začátkem ledna jsme tak pořídil svoje v pořadí již třetí lobo po tom co jsem od podzimu otestoval snad 10 přístrojů a zbytečně utratil i docela hodně peněz. Věřím že alespoň některé detektory pokud bych jim dal čas by mě třeba jednou přesvědčili ale jako Lobo se nechoval ani jeden detektor. Hledám drobné stříbrné a zlaté mince a u těch nejdrobnějších cílů jsem postrádal jednoznačnost Loba. To ale nemusí být váš případ, pro mě je ale nové šedivé Lobo to nejlepší co se dá pořídit na to co hledám. Musím také ocenit že jsem dostal od zastoupení Tesoro v ČR možnost si na týden nové Lobo půjčit abych se mohl rozhodnout.

Zvláště když mi majitel půjčoval Lobo svoje Smile

Honza-AG

zobrazeno: 6089x, komentářů: 0, autor: Gerys a Honza AG, vytvořeno: 17.2.2012 17:02

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na detektory-tesoro.cz uživatelský účet, zaregistrujte se. Registrace je bezplatná a k ničemu vás nezavazuje.

PřezdívkaHeslo
Registrace

Hledat na tomto webu

Detektor na splátky

Detektor na splátky s nulovým navýšením

Nejčtenější články

Nejčtenější vůbec

Partnerské weby

LovecPokladu.cz - detektory kovů Detektory kovů C.Scope Detektory kovů Mlejnský

Nejživější ve fóru

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdar mrcasnici poridil jsem si starsiho tejona nemate nekdo naky detajlni navod nastaveni?... » ukázat

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdravim hledaci mate tady jeste nekdo to nastaveni na tejona?? Jsem si ho nove poridil sta... » ukázat

V Tesoro Vaquero - hloubka:
jozka250: zdravim uz ste nekdo mel na vaqueru tuhle sondu jaky to bylo a co znamena Technologie DD B... » ukázat

> Vstup do fóra
online counter