Hřeb z kříže Kristova

Hřeb pochází z doby ukřižování Krista. Byl nalezen v pevnosti, u které se tuší, že patřila dlouhou dobu řádu Templářů. Hřeb je klasického tvaru a používal se k trestu ukřižování v celé římské říši.

1Podle prvních výsledků archeologického průzkumu by měl hřeb pocházet z prvního století po narození Krista. Hřeb byl nalezen v létě ve vykládaném boxu na malém ostrově Ilhéu de Pontinha, který leží u pobřeží Madeiry. Pontinha byla v držení Templářů v době křížových výprav ve 12. století. V této době se také podařilo křesťanským silám dobít Jeruzalém.

Tím nejporozuhodnějším je ale stav samotného hřebu. Bryn Walters, archeolog, který předmět zkoumal, je přesvědčen, že se v každém případě jedná o relikvii. Každý by u takto starého železného předmětu předpokládal minimálně drsný povrch. Hřeb je ale naprosto hladký.
To vědce vede k závěru, že je možné, že v průběhu století se mohli mniši naučit velmi dobře zacházet s kyselinou nebo nějakým jiným způsobem předmět upravovat. Je ale jisté, že příslušníci řádu byli přesvědčeni, že mají v držení velmi silnou relikvii. Hřeb byl nalezen spolu s třemi lidskými kostrami a třemi meči. Pouze jeden z mečů ale nesl templářský kříž.

Nálezy předmětů, které se nějak vztahují ke křesťanské mytologii, jsou poměrně časté. Málokdy se ale jedná o něco víc než narychlo vyrobené současné falzum. O to víc ale pozornost přitahují předměty, které se podobným způsobem dají datovat.

zobrazeno: 5420x, komentářů: 2, autor: Elmara, vytvořeno: 17.3.2010 14:30

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na detektory-tesoro.cz uživatelský účet, zaregistrujte se. Registrace je bezplatná a k ničemu vás nezavazuje.

PřezdívkaHeslo
Registrace

Hledat na tomto webu

Detektor na splátky

Detektor na splátky s nulovým navýšením

Nejčtenější články

Nejčtenější vůbec

Partnerské weby

LovecPokladu.cz - detektory kovů Detektory kovů C.Scope Detektory kovů Mlejnský

Nejživější ve fóru

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdar mrcasnici poridil jsem si starsiho tejona nemate nekdo naky detajlni navod nastaveni?... » ukázat

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdravim hledaci mate tady jeste nekdo to nastaveni na tejona?? Jsem si ho nove poridil sta... » ukázat

V Tesoro Vaquero - hloubka:
jozka250: zdravim uz ste nekdo mel na vaqueru tuhle sondu jaky to bylo a co znamena Technologie DD B... » ukázat

> Vstup do fóra
online counter