Bulharské archeologické nálezy zapříčinily přepsání historie černého moře

Masivní kamenná deska byla potápěči nalezena během expedice poblíž bulharského černomořského přístavu Sozopol.Expedici, pod vedením ředitele Bulharského národního muzea Dr. Ivana Hristova, se podařilo objevit vzácné artefakty západně od Sv. Cyricusu a Julittina ostrova.

Nálezy Bulharského národního muzeaNádherné, dvě stě kilogramové kotvy s ornamenty, v nichž byly vyvrtány dvě díry. Jedna pro lano a druhá pro dřevěný kůl. Tyto kotvy patřily 150 až 200 tunovým lodím, přepravujícím hlavně obilí, ale také solené sušené ryby, kůže, dříví a kovy z nichž jsou postaveny téměř všechny stavby podél bulharském pobřeží.

Tyto kotvy byly pravděpodobně používány krétsko-mykénskými, fénickými nebo korintskými plavci během 15. - 12. století před naším letopočtem. To je v rozporu s hypotézou, že byli Řekové prvními černomořskými plavci ve 12. století př.n.l. Na tuto skutečnost také poukazuje agentura BGNES. Nález může vnést pochybnost, zda Trojská válka začala romanticky pro krásnou Helenu nebo byla jejím cílem kontrola úžiny Dardanel a s ní spjatý výběr lodního cla.

Přičteme-li k tomuto nálezu i loňský, a to pravděpodobně ostatků sv. Jana Babtisty ze Sozopoli, dokazují Bulharští archeologové že jsou opravdu hodně aktivní.

zobrazeno: 4816x, komentářů: 0, autor: Elmara, vytvořeno: 28.9.2011 17:28

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na detektory-tesoro.cz uživatelský účet, zaregistrujte se. Registrace je bezplatná a k ničemu vás nezavazuje.

PřezdívkaHeslo
Registrace

Hledat na tomto webu

Detektor na splátky

Detektor na splátky s nulovým navýšením

Nejčtenější články

Nejčtenější vůbec

Partnerské weby

LovecPokladu.cz - detektory kovů Detektory kovů C.Scope Detektory kovů Mlejnský

Nejživější ve fóru

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdar mrcasnici poridil jsem si starsiho tejona nemate nekdo naky detajlni navod nastaveni?... » ukázat

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdravim hledaci mate tady jeste nekdo to nastaveni na tejona?? Jsem si ho nove poridil sta... » ukázat

V Tesoro Vaquero - hloubka:
jozka250: zdravim uz ste nekdo mel na vaqueru tuhle sondu jaky to bylo a co znamena Technologie DD B... » ukázat

> Vstup do fóra
online counter