Tesoro Cortes

Diskuzní téma pro všechny uživatele tohoto detektoru.

založil elmara 21.4.2009 15:31

online counter

Stránka:  1
30. května 2009 20:02
habán
|      Reagovat
 
habán
Tak jsem se konečně dopracocval k nákupu Cortese..Hned jak jsem ho složil tak jsem ho podrobiů rychlému testu naostro v lesíku kolem chatky.Mám tam svůj polygonek s několika nálezy v hloubkách postupně od 7cm do 30cm(komanč naležato)Po odladění země jsem rovnou přepnul di modu diskriminace treš naplno a světe div se-Cortés určil všechny cíle!!!Dokonce i ty které mám záludně vedle železných hnusů.Pak jsem ještě skusil jednu stráňku,kde jsem to prosmejčil už s většinou detíků co doma byli a najednou mezi dvěma signály iron...byl signál mince,no a....byl tam dvouhalířek 1898.Tak jsem cortese povýšil na mistra v separaci a jel domů protože začlo dost pršet ;-)
2. června 2009 19:50
frantaSK
| cortes      Reagovat
 
frantaSK
Ja mam cortesa cca 1 mesiac, chcel by som sa spytat ci ten treshold naplno zvýši citlivosť alebo dosah? Keby niekto z vás mal nejaké podobné vychytávky...sem s nimi. ;-)
3. června 2009 13:18
elmara
| Re: cortes      Reagovat
 
elmara
Ahoj. Pokud budeš chodit v diskriminaci, můžeš hodnotu tresholdu zvednout až na maximum. Detektor přidá jak na dosahu tak v citlivosti. V All Metalu je potřeba chodit s tresholdem nastaveným na práh slyšitelnosti. Jinak začneš přecházet nejdrobnější signály.
23. srpna 2009 14:17
polek
| Re: Re: cortes      Reagovat
 
polek
Chtěl jsem se zeptat jestli je u Cortese normální, že i při drobném zavrcení detektorem trpí na prozvuky a falešné signály.Při zákmitu a chtěném přizvednutí cívky na konci kmitu dělá to samé.Snižoval jsem i citlivost a pořád stejné.
23. srpna 2009 19:55
elmara
| Re: Re: Re: cortes      Reagovat
 
elmara
Záleží na nastavení citlivosti a také samozřejmě tresholdu. Pokud je treshold nastavený hodně vysoko a jste na silně mineralizované půdě, může se to dít.

Je potřeba snížit především nastavení úrovně tresholdu, citlivost se to ozve charakteristickým "klapáním" pokud je nastavená příliš vysoko.

Je také možnost, že máte poškozený konektor sondy nebo se Vám pod krytku sondy dostal nějaký drobný kousek kovu. Určitě bych tak vyčistil krytku sondy a podíval se zda při pohybu kabelu u konektoru nezačne detektor jančit. Drobný prokmit je normální.

Detektor bych pak otestoval v All Metalu. Správně odladtě zem, tak aby šek tón nahoru a dolu (můžete se podívat na video zde na stránkách) nasledně snižte úroveň tresholdu na úroveň slyšitelnosti. Pak můžete vyrazit. Všechny cíle by Vám měl detektor vždy přesně označit a vždy by jste měl dostat také odpověď na LCD. Prozvuky by se v takovém režime neměli objevit. Vyjímkou jsou pouze vysoké koncentrace feromagnetických hornin (čediče).

Pokud budete mít nějaké dotazxy, volejte na 731 10 27 13.
29. prosince 2009 17:09
simsa
| HLOUBKA      Reagovat
 
simsa
Marku...když bych chtěl na Cortesovi zvýšit hloubku na max...která je lepší cívka???ta velká koncetrika-nebo ta 2D??? :-)
Stránka:  1

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na detektory-tesoro.cz uživatelský účet, zaregistrujte se. Registrace je bezplatná a k ničemu vás nezavazuje.

Zpět na přehled dikusních témat

PřezdívkaHeslo
Registrace

Hledat na tomto webu

Detektor na splátky

Detektor na splátky s nulovým navýšením

Nejčtenější články

Nejčtenější vůbec

Partnerské weby

LovecPokladu.cz - detektory kovů Detektory kovů C.Scope Detektory kovů Mlejnský

Nejživější ve fóru

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdar mrcasnici poridil jsem si starsiho tejona nemate nekdo naky detajlni navod nastaveni?... » ukázat

V Tesoro Tejón:
Sytic: Zdravim hledaci mate tady jeste nekdo to nastaveni na tejona?? Jsem si ho nove poridil sta... » ukázat

V Tesoro Vaquero - hloubka:
jozka250: zdravim uz ste nekdo mel na vaqueru tuhle sondu jaky to bylo a co znamena Technologie DD B... » ukázat

> Vstup do fóra
online counter